Jadrové vŕtanie

Vŕtanie otvorov do železobetónu alebo ďalších pevných materiálov je komplikovaná a zložitá činnosť. Takúto pracu zjednodušuje práve jadrové vŕtanie. Je to spôsob, ktorý umožňuje zhotoviť čistý a presný otvor bez zanechania špiny a prachu v tvrdych monolitických konštrukciach.

Naša firma, PROFI RENT náradie, s.r.o., ponúka tento spôsob vŕtania do všetkých materiálov. O kvalite našej práce vypovedá nárast zákazníkov, ako aj návrat tých, ktorí už naše služby využili.

Jadrové vŕtanie je technológiu, ktorá zaručuje rýchlosť, presnosť a bezprašnosť. Dokážeme vŕtať do armovaného betónu, betónu, kameňa, muriva a to všetko bez nežiadúcich vibrácií a s veľkou presnosťou.

Jadrové vŕtanie nahrádza klasické sekanie otvorov, čím zabraňuje vzniku trhlín v stene a následnému vyspravovaniu, ktoré je náročné na prácu aj čas. Pri klasickom vŕtaní / sekaní do železobetónu je potrebné vyvŕtať / vysekať väčšiu dieru, aby bolo možné odstrániť výstuže. Ďalej ste obmedzení dlžkou príklepového vrtáka / sekáča. Pomocou jadrového vŕtania dokážeme vyvŕtať ľubovoľné priemery od 100 mm do 230 mm a do hĺbky podľa potreby zákazníka. Možné je aj vŕtanie pod uhlom, v rohoch, na stenách a na strope.

Najväčšou výhodou takéhoto typu vŕtania je presnosť. Diery sú vyvŕtané presne tam, kde je to potrebné, bez akéhokoľvek ďalšieho odstraňovania armatúr (železa). Vyvŕtaný otvor je čistý, hladký, presný, bez potreby ďalších úprav. Samotný proces vŕtania nenarúša statiku vibráciami (žiadne praskliny v stene) ani nadmerným hlukom (oproti sekacím kladivám). Využívajú sa vrtáky s diamantovými segmentami osadenými na korunke vrtáka.

Jadrové vŕtanie má širokospektrálne využitie v stavebníctve. Využíva sa pri inštalácii vzduchotechniky, klimatizácie, vodoinštalácie, kúrenia, tiež na vŕtanie otvorov pre kotvy, káble, rúry, armatúry či na vŕtanie skúšobných vzoriek. Veľkou výhodou tohto typu vŕtania je, že nenarúša ani obloženie steny.

Je to typ vŕtania, ktoré ušetrí Váš čas a v konečnom dôsledku aj vaše peniaze.